Přijetí delegace výboru pro veřejnou správu a eGovernment Indonéské republiky

V pondělí 13. listopadu 2017 přijali zástupci Ministerstva vnitra a Úřadu vlády delegaci Výboru pro veřejnou správu a eGovernment Dolní komory parlamentu Indonéské republiky, který si zvolil Českou republiku pro svou studijní cestu v návaznosti na informace o trvalém rozvoji eGovernmentu a spuštění Iniciativy 202020. Návštěva se uskutečnila na základě žádosti Velvyslanectví Indonéské republiky. 

Za Českou republiku se společného setkání zúčastnili koordinátor digitální agendy Ondřej Malý, zástupce Úřadu vlády Eva Martinicová, zástupci Odboru eGovernmentu a Odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra. Indonéskou delegaci tvořili  velvyslanec Indonéské republiky v ČR J. E. Dr. Aulia A. Rachman, členové výboru pro veřejnou správu a eGovernment Dolní komory parlamentu Indonéské republiky a zástupci Velvyslanectví Indonéské republiky v ČR.

Koordinátor digitální agendy a zástupci Ministerstva vnitra představili hostům ve svých prezentacích fungování veřejné správy v České republice, pokračující rozvoj eGovernmentu, roli koordinátora digitální agendy a jeho nejvýznamnější aktivity. V diskusi byly zohledněny otázky zájmu indonéské delegace.

Zástupci delegace vyjádřili poděkování za přijetí na Ministerstvu vnitra a informativní  prezentace k problematice, kterou v současné době řeší ve své zemi. Na jejich žádost zašlou zástupci Ministerstva vnitra prostřednictvím Velvyslanectví Indonésie odkazy na nedávno přijatou národní legislativu upravující implementaci elektronické identifikace v České republice a dokument Zásady pro tvorbu digitálně přívětivé legislativy, které indonéská delegace považuje za inspirativní pro svou další práci v oblasti zavádění eGovernmentu v Indonésii.

Autor: Ministerstvo vnitra