Vztahy mezi tradičním byznysem a startupy podpoří seriál akcí Tržiště pro startupy a korporace, první setkání hostil ŠKODA AUTO DigiLab

Mezi velkými hráči roste zájem o startupy. Potvrzuje to i nový typ akcí, který vznikl pod záštitou Úřadu vlády – Tržiště pro startupy a korporace. Účel tržiští je poskytnout prostor pro navázání osobních kontaktů zástupcům obou světů. První akce s tématem Modern Mobility se konala 4. května, jejím hlavním partnerem byl ŠKODA AUTO DigiLab.

“Koncept Tržiště vychází z digitální agendy vlády a našeho akčního plánu, který má za cíl podporu inovativního podnikatelského prostředí. Důležitou součástí je propojování firem tradiční ekonomiky se startupy,” říká o Tržišti Ondřej Malý, koordinátor digitální agendy ČR.

Každý ze série eventů má vlastní zaměření, korporace a startupy se tak potkávají nad konkrétními tématy jako je Budoucnost dopravy, Bezpečnost nebo Průmysl 4.0.  Tentokrát byla tématem Budoucnost dopravy. Hlavním partnerem prvního setkání tak nemohl být nikdo jiný než ŠKODA AUTO DigiLab, nová dceřiná společnost největšího českého exportéra zaměřená právě na hledání nových byznys modelů a partnerství se startupy, inovativními firmami i univerzitami. “Našim cílem je vyvíjet pro naše zákazníky úplně nová řešení mobility. ŠKODA AUTO DigiLab je proto doslova laboratoří, kde testujeme nápady a přetváříme je v nové produkty. Spolupráce s globálními technologickými startupy je přitom důležitou součástí těchto aktivit,  proto jsme rádi, že můžeme hostit první Tržiště pro startupy a korporace,” říká Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab.

Kromě networkingu přilákal účastníky také tématický startup pitch s účastí firem Ridelo, e-Parkomat, HoppyGo, EMUJ a Parkio, a zahraniční host, Marek Gutt-Mostowy, CEO euroLoop, společnosti zabývající se vývojem a výstavbou kompletního řešení Hyperloop pro přepravu nákladních kontejnerů z námořních přístavů. EuroLoop sídlí v Polsku a založili jej bývalí členové neziskové open-source organizace rLoop, která získala inovační ocenění v soutěži SpaceX Pod Competition organizovanou Elonem Muskem.

Květnová akce se konala přímo v nových prostorách ŠKODA AUTO DigiLab a bylo to vůbec poprvé, kdy tato inovativní dílna otevřela své dveře veřejnosti. účastí. Další akce se bude konat v Brně, 22.6. v Jihomoravském inovačním centru, na podzim se chystá Tržiště v Ostravě. Akce jsou bezplatné, kvůli omezené kapacitě však podmíněny registrací, přednost dostanou účastníci z řad inovativních firem, korporací a startupů.

Více informací o Tržišti a dalších akcích naleznete zde.